Tanie latanie

0
1629

Jeszcze zupełnie niedawno podróż samolotem wydawała nam się nieosiągalna. I nie chodziło o brak dostępności biletów, ale o ich ceny. Teraz jednak latać można nawet za symboliczną złotówkę – i to w najodleglejsze zakątki kraju czy świata. Tanie latanie to opcja dla każdego. Trzeba jedynie wiedzieć, gdzie i jak szukać.

 

1. Bilety lotnicze – jak je tanio kupić?

Musisz wiedzieć, że jeżeli chcesz zaoszczędzić na bilecie, to na pewno musisz odrzucić myśl o jego zakupie w szczycie sezonu. Bilety wtedy są najdroższe niezależnie od tego, gdzie się wybierasz. Dlatego lepiej zaplanować swoje wakacje dużo wcześniej i szukać tanich biletów lotniczych nawet kilka miesięcy przed samą wyprawą. Wiadomo, że bilety lotnicze do Szwecji będą tańsze niż na przykład na wybrzeża Malty i wcale nie chodzi tutaj o odległość, a o popularność miejsca. Można jednak mile się zaskoczyć, przeglądając oferty różnych linii lotniczych. Najlepiej zaglądać bezpośrednio na ich strony – pośrednicy zawyżają ceny.

2. Tanie bilety lotnicze

Czasami oferta może przyjść do nas sama. W jaki sposób? Wystarczy, że będziemy korzystać z newsletterów poszczególnych linii lotniczych. Dzięki temu gdy tylko pojawi się jakaś okazja, z pewnością dowiemy się o niej pierwsi i będziemy mogli upolować tanie bilety lotnicze. Promocje często są ograniczone czasowo bądź ilościowo. Dodatkowo warto także śledzić wszelkie blogi podróżnicze, a nawet portale o takiej tematyce, bo takich również powstało ostatnio dość sporo. Tam zapaleńcy podróżowania chętnie dzielą się informacjami o wszelkich promocjach. Pomocne w „łapaniu” tanich biletów mogą okazać się również wszelkie niedopatrzenia przewoźników. Zdarza się na przykład, że ktoś zapomni zmienić walutę na odpowiednią i cena biletu jest liczona w złotówkach zamiast w euro.

3. Tanie podróżowanie

Liczy się również sam fakt oddalenia lotniska od miejsca docelowego. Wprawdzie nie jest to komfortowa sytuacja, gdy do miasta mamy ponad 100 kilometrów drogi, za to bilet na takie lotnisko może być tańszy nawet o kilkadziesiąt procent. Tutaj jednak też trzeba być ostrożnym. Zdarzają się takie przypadki, że aby dostać się do miejsca docelowego, będziemy musieli zapłacić za transport więcej aniżeli za sam bilet lotniczy. Nie warto tez skreślać najpopularniejszych przewoźników, którzy nie mają w swojej nazwie frazy „tanie”. Czasami bywa tak, że lepiej kupić bilet w normalnej cenie – bo i tak będzie taniej niż gdybyśmy mieli dojeżdżać później jeszcze do miasta docelowego albo lecieć tam z przesiadkami.

Nie możemy też zapominać o promocjach. Często tanie linie lotnicze oferują swoim klientom na przykład zniżki świąteczne. Warto wówczas zakupić bilet, nawet jeżeli naszą podróż zaplanowaliśmy dopiero na wiosnę czy lato. Receptą na tanie podróżowanie jest tak naprawdę szybka reakcja oraz cierpliwość. Ważny jest też czas, który będzie trzeba poświęcić na przeszukiwanie ofert. Nie warto go jednak żałować, bo śledząc regularnie promocje lotnicze, można naprawdę dużo zaoszczędzić na biletach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAloes
Następny artykułUnieważnienie małżeństwa