Praca dodatkowa w domu

0
1329

Niedawno zostałaś mamą i nie możesz jeszcze wrócić do pracy, a jednocześnie twoje dziecko nie jest na tyle absorbujące, by wypełniało cały twój czas? Możesz poszukać dodatkowego zajęcia, które sprawi, że dni będą płynęły szybciej, a jednocześnie stanie się kolejnym źródłem dochodu. Czy praca dodatkowa w domu to opłacalne zajęcie? Czy można jeszcze znaleźć uczciwych zleceniodawców?

 

1. Dodatkowa praca przez Internet

Wciąż niewiele osób wie, jak nieograniczone możliwości zarobkowe daje nam Internet. Jeżeli potrafisz pisać, robisz piękne zdjęcia, znasz się na grafice albo tworzysz coś – cokolwiek – to możesz zarabiać przez Internet. Najpopularniejszym dodatkowym internetowym zajęciem jest tworzenie tekstów na zamówienie. Firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych często poszukują copywriterów, którzy wypełniają treścią profesjonalne strony bądź blogi zapleczowe. Taki tekst ma zwykle od tysiąca do kilku tysięcy znaków, a zleceniodawca rozlicza się z wykonawcą na podstawie stałej stawki za każdy znak liczony ze spacją. To opłacalne zajęcie, zwłaszcza kiedy dojdziesz do wprawy – bo wtedy przy średniej stawce możesz zarobić nawet 30 zł za godzinę swojej pracy.

Warto również prowadzić własne strony internetowe w formie bloga czy portalu. Blogi wciąż są kojarzone wyłącznie z osobistymi pamiętnikami, a tymczasem teraz bloger to ekspert w danej dziedzinie. Nawet jeżeli pisze o wydarzeniach, które rozgrywają się w jego życiu na co dzień – to otrzymuje wiele propozycji płatnej współpracy, bo jest wiarygodny i firmy chętnie reklamują u niego swoje usługi czy produkty.

Z portalami również nie jest wcale tak trudno – o ile zna się podstawy optymalizacji i pozycjonowania. Można wówczas generować wartościowy ruch, który przynosi zarobek na przykład za klikanie w reklamy lub zakupy czytelników w sklepach objętych programami partnerskimi, w których uczestniczymy.

2. Dodatkowa praca w domu – co jeszcze można robić?

Prócz tworzenia tekstów można również wykonywać grafiki dla poszczególnych stron. Firmy poszukują wykonawców, którzy zaprojektują logotyp czy baner albo przygotują infografikę. Jeśli natomiast uwielbiasz hand made, możesz założyć swój internetowy sklepik, który będzie dużo tańszy w utrzymaniu niż sklep tradycyjny. Wystarczy odpowiednio opisać swoje produkty i zrobić ciekawe zdjęcia, a klienci przyjdą sami. A może twoją pasją jest właśnie fotografia? Nawet jeżeli jesteś samoukiem, możesz to wykorzystać – na przykład przygotowując świąteczne rodzinne sesje. Ludzie chętnie płacą za piękne kadry.

3. Praca dodatkowa w domu, co poza Internetem?

Na portalach ogłoszeniowych można trafić na wiele propozycji płatnych zajęć wykonywanych w domu. Pojawiają się np. ogłoszenia dotyczące sklejania kopert czy składania długopisów. Nie wszystkie są uczciwe, dlatego trzeba bardzo uważać przy podejmowaniu współpracy i dokładnie sprawdzić naszego potencjalnego pracodawcę. Przed świętami jest spore zapotrzebowanie na przykład na produkcję kartek hand made. Łatwo o pracę w domowych warunkach także dla krawcowej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak znaleźć pracę?
Następny artykułMobbing