Nie udawaj przed innymi

0
1509

Chęć bycia zaakceptowanym przed grupę jest dla ludzi niezwykle ważna. Większość osób w jakimś stopniu jest zmuszona przebywać z innymi osobami, czy to w pracy, czy to w szkole. Bardzo często udajemy przed innymi kogoś, kim tak naprawdę nie jesteśmy.

Inna w grupie, zupełnie inna sama ze sobą

Osoby, które udają kogoś innego w grupie, są zupełnie odmiennymi osobami, kiedy są same. Przykładem mogą być nastolatki – wiele grzecznych, ułożonych dziewczyn, kiedy jest w towarzystwie koleżanek, używa przekleństw, sięga po papierosy i narkotyki. Właśnie z tego powodu rodzicom jest tak trudno uwierzyć w to, że ich dziecko tak się zachowuje. Jest to po prostu dla nich coś dziwnego, z czym się nie spotykają, bo ich ukochana córeczka jest na co dzień zupełnie inną osobą. Podobną taktykę obieramy, kiedy chcemy przypasować się jakiejś grupie i nie chcemy się z nikim kłócić. Takie zachowanie to nie tylko domena młodych osób, które wkraczają w wiek nastoletni. Taki sposób zachowania pokazują także osoby dorosłe, które teoretycznie powinny być dojrzałe i nie przejmować się opinią innych. Mimo to opinia innych osób jest dla nas bardzo ważna i nie potrafimy sobie poradzić bez akceptacji.

Polub siebie

Jak nie udawać przed innymi? Samotność w tłumie to problem, którego nikt nie chce doświadczyć na własnej skórze, ale nie warto udawać. Kiedy udajesz, to łatwo wpadasz w sieć kłamstewek, które mogą obrócić się przeciw tobie. Po pierwsze – polub siebie! Polub to, jaka jesteś, z kim się zadajesz i jakie masz poglądy. Polub swoją sylwetkę, polub swój styl ubierania i polub swój charakter. Pewnością siebie zdobędziesz na pewno więcej szacunku i sympatii niż udawaniem kogoś innego. Jak zacząć lubić siebie? Mów otwarcie to, co myślisz. Ubieraj się zgodnie z twoim zmysłem, a nie zgodnie z tym, co dyktują inne osoby. Po prostu pokazuj zawsze swoją prawdziwą twarz.Co jeżeli grupa cię odrzuci…
Co, jeżeli po pokazaniu twojego prawdziwego “ja” grupa cię odrzuci? Znaczy to, że są oni tylko fałszywymi osobami, które lubią inne fałszywe osoby! Nie ma dwóch osób o takich samych gustach, takich samych poglądach oraz podobnym charakterze. Każdy jest inny i jeżeli ktoś nie potrafi tego uszanować, to jest to problem tylko i wyłącznie tej osoby. Od takiej fałszywej grupy lepiej się odciąć, żeby potem nie mieć żadnych nieprzyjemności – i należy zrobić to najszybciej. Co, jeżeli musisz mimo wszystko z nimi przebywać, bo pracujecie razem albo uczycie się w jednej klasie? Na pewno, kiedy się wyłamiesz, to zobaczysz, że dosyć szybko zaczną wyłamywać się także inne osoby, które po prostu nie potrafią już dłużej udawać!

Udawanie może źle się skończyć

Jeżeli mimo wszystko chcesz przed innymi osobami udawać kogoś, kim nie jesteś, to musisz wiedzieć, że to może skończyć się źle. Na przykład ktoś może odkryć, że tak naprawdę nie chodzisz do drogich restauracji, nie chodzisz na siłownię i masz inne mieszkanie, niż wszystkim opowiadałaś. Kłamstwo ma bardzo krótkie nogi, więc musisz o tym pamiętać zawsze wtedy, kiedy komuś opowiadasz o sobie. Zamiast opowiadać kłamstwa, lepiej nie mów nic.