Jak zostać kobietą biznesu bez wysiłku i stresu?

0
1365

Masz już dość pracy w wielkiej firmie, w której szef nieustannie udowadnia ci, że jesteś tylko trybikiem, który nic nie znaczy? A może nigdy nie pracowałaś przez dłuższy czas zawodowo przekonana o tym, że powinnaś poświęcić się dla męża i dzieci, a teraz nie możesz oprzeć się wrażeniu, że była to decyzja skrajnie nieprzemyślana? Biznes w kobiecym wydaniu jest możliwy i wcale nie wymaga ogromnej wiedzy.

Dziel się swoją wiedzą i zarabiaj na tym

Każda z nas jest w czymś dobra! Jedne z nas potrafią znakomicie gotować, inne wiedzą wszystko na temat wychowania dzieci, a jeszcze inne potrafią wykorzystać w praktyce umiejętność zjednywania sobie ludzi. Jeśli uświadomimy już sobie, która z naszych cech może być uznana za nasz atut, z pewnością dostrzeżemy również to, że jest to cecha, której wiele osób ma nam prawo zazdrościć. Dlaczego więc nie podzielić się nią?

Coraz więcej osób przyznaje, że potrzebuje wsparcia osobistego trenera. Osoba taka może przy tym pomagać nie tylko w dochodzeniu do olśniewającej otoczenie sylwetki. Trenerka pomaga również początkującej mamie podczas gotowania, „brzydkiemu kaczątku” w odnalezieniu własnego stylu i zabieganej kobiecie biznesu w układaniu życia osobistego. Takimi trenerkami możemy być właśnie my, umiejętność słuchania innej osoby i empatia to bowiem typowo kobiece cechy, które znakomicie się sprawdzają.

Lubisz szyć lub szydełkować? Rób to dla innych!

Wiele kobiet to artystyczne dusze, które posiadają wyjątkowy talent, choć często nie są go nawet świadome. Niejedna słyszała też z pewnością, że tworzona przez nią biżuteria artystyczna, oryginalne swetry robione na drutach, ozdoby z papieru i innych materiałów albo obrusy mogą być warte majątek. Na ogół słysząc takie uwagi, nie ukrywamy rozbawienia, trudno nam bowiem uwierzyć, że nasza pasja mogłaby zmienić się w sposób zarobkowania. Dlaczego jednak mamy zakładać, że jest to niemożliwe?

W dobie dostępu do Internetu nietrudne nie jest nie tylko zaprezentowanie naszych umiejętności, ale również znalezienie osoby, która odkryje, że właśnie tego, co my oferujemy, potrzeba jej było najbardziej. Nie musimy nawet zakładać w tym celu sklepu internetowego. Wystarczy własna strona www oraz uczestnictwo na jednym z wielu forów internetowych. Jeśli będziemy potrafiły chwalić się swoimi osiągnięciami, znalezienie nabywców będzie już tylko kwestią czasu.

Lubisz pisać? Jesteś prawdziwym skarbem!

Choć naukowcy przestrzegają nas przed skłonnością do uogólniania, nie można nie zgodzić się z tym, że o ile chłopcy lepiej czują się w naukach ścisłych, o tyle dziewczynkom często z łatwością przychodzą nauki humanistyczne. Wiele z nas również w dorosłym życiu przyznaje, że ma „lekkie pióro”, z przyjemnością korespondując z przyjaciółkami, a czasem nawet… pisząc wypracowania własnym dzieciom. Okazuje się, że można wykorzystać je również jako sposób zarobkowania.
W Internecie stawia się współcześnie na treść. Nie ma przy tym znaczenia, czy mówimy o blogu, czy też o stronie firmowej. Choć wiele mówi się o zaniku czytelnictwa i „kulturze obrazkowej”, osoby korzystające z możliwości stwarzanych przez sieć lubią czytać i wysoko oceniają przede wszystkim te strony www, na których mogą liczyć na dostęp do wiarygodnych i interesujących informacji. Informacje te ktoś musi jednak zdobywać i opracowywać, a kobieta z „lekkim piórem”, sumiennością i systematycznością nadaje się do tego znakomicie. Pisanie tekstów na strony internetowe może być pomysłem na dorobienie sobie, może być jednak również sposobem na całkiem duży zarobek.

Zajmujesz się swoimi dziećmi? Może przygarniesz jeszcze jedno?

Na rynku opiekunek dominują studentki pedagogiki – nie oznacza to jednak, że tylko one mają szansę na ciekawą pracę. Wielu rodziców wcale nie chce ryzykować i powierzać swoich pociech młodym dziewczynom, które nie mają jeszcze pojęcia o macierzyństwie. Mama zajmująca się własnymi dziećmi wydaje się znacznie lepszą kandydatką.

Jeśli więc spędzasz dni w domu, zajmując się swoim dzieckiem, zastanów się, czy pojawienie się jednego lub dwójki maluchów byłoby dla ciebie aż tak dużym obciążeniem. Kto wie, może okaże się, że znajdziesz sposób na dorobienie sobie, a twoje dziecko zyska przyjaciół na całe życie?