Jak poznać nowych ludzi?

0
2767

Coraz częściej doskwiera nam samotność. Jest to właściwie problem naszego wieku, bo we wszechobecnym wyścigu szczurów nie mamy czasu na to, by zawierać nowe znajomości – a czasami nawet na to, by pielęgnować te stare. Jednak często brakuje nam towarzystwa drugiego człowieka i wtedy pojawia się pytanie: jak poznać nowych ludzi? Możesz skorzystać z tradycyjnych metod, ale jeżeli czas to dla ciebie towar deficytowy, to z pewnością ucieszysz się z naszych rad. 

1. Jak poznać nowych ludzi? Przez Internet!

Internet to takie okno na świat. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę określone hasło, żeby uzyskać odpowiedź na dręczące nas pytanie. Ale sieć może stać się dla nas także lekarstwem na samotność. Wystarczy, że zajrzysz na jakiś portal społecznościowy i przejrzysz profile osób z okolicy, by trafić na kogoś ciekawego. A później można wysłać wiadomość – jednym kliknięciem myszki. Oczywiście nie zawsze staje się tak, że z przypadkowej znajomości rodzi się przyjaźń czy bliższa relacja, ale często właśnie dzięki portalom społecznościowym możesz odnaleźć jakąś bratnią duszę, na którą w realnym świecie pewnie nigdy byś nie trafiła.

W ten sposób można też poznać ludzi na czatach. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę i zalogować się do interesującego nas pokoju. Niestety tam coraz częściej rozmowy prowadzą tylko do jednego tematu, dlatego warto już w swoim nicku zaznaczyć wyraźnie, czego naprawdę szukasz. A może masz jakieś pasje, na które dalej znajdujesz czas? Jeżeli tak, to świetnie. Wystarczy, że odszukasz jakieś okoliczne kółko zainteresowań, które wpasowuje się w twoje pasje i będziesz mogła nie tylko kreatywnie spędzić czas, ale również poznać nowych ludzi – a przecież o to właśnie chodziło.

Jeżeli możesz pozwolić sobie na wyjście z domu, odwiedź czasem jakąś dyskotekę czy klub, tam również możesz spotkać ciekawe osoby, z którymi być może uda ci się w późniejszym czasie nawiązać bliższe relacje.

2. Gdzie poznać dziewczynę?

Może warto na przykład założyć konto na portalu randkowym? To nic trudnego. Wystarczy tylko wybrać dobre zdjęcie i przygotować odpowiedni opis. Tak naprawdę nie trzeba nawet do nikogo pisać – chętni znajdą się sami. Są też osoby, które nie boją się ryzykować i rezygnując z typowych portali randkowych, postanawiają dać ogłoszenie, niekoniecznie w Internecie. Możesz skorzystać z rubryki matrymonialnej w prasie lub zajrzeć na telegazetę – tam też da się poznać nowych ludzi, w dodatku zazwyczaj do ogłoszenia dołączony jest także numer telefonu, co w znacznym stopniu przyspiesza kontakt.

3. Gdzie poznać faceta?

Tak naprawdę nowych ludzi można poznać wszędzie. Może to być działanie zamierzone lub kompletny przypadek – na przykład gdy zaczniemy z kimś rozmowę w sklepie. Jeżeli chcesz poznać kogoś nowego, to przede wszystkim musisz się wyzbyć nieśmiałości, która do niczego dobrego nie prowadzi. Uwierz w siebie, podnieś głowę, uśmiechnij się i wyciągnij do kogoś rękę, jednocześnie wypowiadając swoje imię. Warto otaczać się ludźmi.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRelaksacja
Następny artykułJak znaleźć pracę?