Efektowne i niezapomniane garden party

0
2363

Garden party to doskonały sposób, by miło spędzić czas wolny w gronie przyjaciół i znajomych. Wbrew pozorom, nie trzeba dużego ogrodu, wystarczy mieszkanie z balkonem lub wygodnym tarasem. Znacznie ważniejszy jest klimat i odpowiedni nastrój. Jak zorganizować garden party, by było to niesamowite i niezwykłe przeżycie dla wszystkich uczestników?

Gdzie zorganizować garden party?

Garden party, jak sama nazwa wskazuje, to impreza plenerowa, czyli na świeżym powietrzu. Wbrew pozorom, nie trzeba wcale posiadać dużego ogrodu, wystarczy balkon lub taras i trochę pomysłowości. Imprezę plenerową można także przygotować w dosłownym plenerze, czyli za miastem, najlepiej w bezpośrednim sąsiedztwie lasów i jeziora.

Wbrew pozorom, garden party nie wymaga szczególnych przygotowań. Jeśli planujesz imprezę za miastem, wystarczy kilka koców. W ogrodzie lub na tarasie przydadzą się wyniesione z mieszkania krzesła lub ławy.

Garden party to bez wątpienia doskonały sposób, by oderwać się od codzienności, zapomnieć o problemach i przeżyć niezapomniane chwile.

Często przeszkodą okazuje się pogoda, która potrafi dosłownie pokrzyżować plany. Chcąc uchronić gości przed nieplanowanym i niepożądanym prysznicem z nieba, warto zaopatrzyć się w wygodny namiot lub duże parasole, które skutecznie osłonią przed deszczem.

Ważnym elementem jest także stolik z przekąskami oraz stół dla gości.

Jeśli chcesz zabłysnąć pomysłowością i kreatywnością, zorganizuj imprezę tematyczną, oscylującą wokół konkretnych zagadnień.

Sprawy techniczne

Istotną kwestią jest zaproszenie odpowiednich osób. Ogólnie wiadomo, że garden party to impreza adresowana dla szerszego grona, dlatego też warto wykorzystać popularne portale społecznościowe. Możesz też wysłać indywidualne zaproszenia, wykorzystując w tym celu tradycyjną pocztę lub rozwiązanie mailowe, wysyłając potencjalnym gościom fotokartki.

Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie stołu, czyli przekąsek, którymi poczęstujesz gości. Trudno trafić w gust wszystkich zaproszonych osób, dlatego też warto urozmaicić menu przygotowując przekąski o różnym charakterze – zarówno dla jaroszy, jak i miłośników mięsa. Nie zapominaj o świeżych warzywach i owocach, które są nie tylko smaczne i zdrowe, ale także prezentują się bardzo efektownie.

Istotnym elementem są także napoje, których nie powinno zabraknąć podczas tego typu imprezy. Doskonałym rozwiązaniem są różnego rodzaju lemoniady, soki, należy zadbać także o odpowiedni zapas wody i napojów gazowanych.

Stronę kulinarną idealnie dopełni grill, który – choć czasochłonny – stanowi nie lada atrakcję dla imprezowiczów.

Bardzo ważna jest także strona estetyczna. Biały obrus i elegancka zastawa z całą pewnością podkreślą niepowtarzalność i niezwykłość imprezy, zachęcając gości do wspólnej zabawy.

Problemem może okazać się oświetlenie, tym bardziej, jeśli planujesz garden party w ogrodzie lub za miastem. Z pomocą w tej sytuacji przychodzą oryginalne lampiony, najlepiej własnoręcznie przygotowane. Wbrew pozorom przygotowanie lampionów jest bardzo proste – do ich wykonania wystarczą duże słoje, świece i odrobina wody.