6 porad dla singielki – ciesz się życiem!

0
3052

Życie solo ma wiele zalet. Nie musisz ciągle starać się wyglądać pięknie, gotować wymyślnych potraw, prasować koszul ani ukrywać łakoci. Jesteś panią swojego życia i bez wyrzutów sumienia robisz to, na co masz ochotę. Taka egzystencja ma mnóstwo plusów, ale i pewien minus – łatwo o zaniedbanie wyglądu oraz zdrowia. Jak temu zapobiec? Oto 6 wyjątkowych porad dla singielki.

1. Bądź fit – a dzięki temu poprawisz kondycję fizyczną i psychiczną. Znasz lepszy sposób na walkę ze stresem niż ruch? Endorfiny wytwarzane w trakcie ćwiczeń poprawią twój nastrój skuteczniej niż tabliczka czekolady. I co ważne, nie utrwalą się w bioderkach. Aktywność fizyczna pozwoli także zachować jędrną skórę i smukłą sylwetkę. Pamiętaj, że nie ćwiczysz dla kogoś, tylko dla siebie. Uprawianie sportu, aby podobać się facetom? To najgorsza z możliwych motywacji i na dłuższą metę mało skuteczna.

2. Dbaj o zdrowe menu – ponieważ jesteś tym, czym jesz. Byle co na talerzu przekłada się na byle jakie samopoczucie i byle jaki wygląd. Śmieciowe jedzenie to najkrótsza droga do rozwoju chorób. Dlatego singielka nie powinna zaniedbywać wartościowych posiłków i żywić się fast foodem. Pomyśl, że dieta to pewnego rodzaju inwestycja w siebie. Wybieraj więc to, co najlepsze. Jeśli nie masz czasu na komponowanie zróżnicowanego menu, zwróć się po radę do dietetyczki. Z pomocą specjalistki bez problemu przejdziesz na zdrową stronę mocy. Efekt? Więcej energii, ładniejsza cera, mnóstwo pomysłów i powodów do radości.

3. Pożegnaj niezdrowe przekąski — albo pożegnasz się z ładną figurą. Brzmi groźnie? Być może, ale zgubą singielki bywa nieumiarkowane podjadanie rozmaitych łakoci, chipsów i lodów. Owszem, trucizna w małych ilościach nie jest szkodliwa, lecz gdy wpisze się w codzienność… Lepiej zatem dmuchać na zimne. Jeśli nie wyobrażasz sobie wieczoru bez chrupania czegoś, sięgnij po produkty ze sklepu BIO. Z pewnością polubisz smak zdrowych orzechów, warzywnych chrupek i oryginalnych przysmaków.

4. Rozwijaj swoje pasje – a dzięki temu poczujesz się szczęśliwa. Nie musisz od razu konstruować rakiety kosmicznej ani chodzić na spotkania miłośników fizyki kwantowej. Każdy ma inne zainteresowania i nie podlegają one żadnej dyskusji. Chodzi jedynie o to, aby życie nie kończyło się na pracy. Hobby czyni cię wyjątkową i pozytywnie nakręca. Nieważne, czy szydełkujesz, zbierasz znaczki, grasz w tenisa, czy gotujesz, liczy się pielęgnowanie w sobie czegoś wyjątkowego, takiego małego ogródka, za którym tęskni twoje JA. Dobrym pomysłem będzie przyłączenie się do grupy z podobnymi zainteresowaniami. Nowi ludzie, nowe znajomości, wiele tematów do rozmów – słowem życie, nie wegetacja.

5. Wysypiaj się – a będziesz piękna. Sen to najlepszy kosmetyk. Stosuj go regularnie, a twoja cera będzie świeża i promienna. Zarwane nocki niekorzystnie wpływają na wygląd, samopoczucie oraz stan umysłu. Jesteś nerwowa, gorzej myślisz, twoja wydajność w pracy spada, popełniasz błędy. Staraj się spać nie mniej niż osiem godzin. Kładź się tak, aby wstać możliwie wcześnie. Nie zabraknie ci wtedy czasu na orzeźwiający prysznic, filiżankę aromatycznej kawy, poranną gimnastykę bądź gazetę. Co więcej, bez pośpiechu zrobisz makijaż, ułożysz włosy i przygotujesz super look. Nie zaprzeczysz, chyba że warto przeorganizować wieczory?

6. Dbaj o swój outfit – ponieważ jesteś tego warta. I nie musisz mieć faceta, aby zrobić sobie ekstra fryzurę, ładny manicure czy rozpieszczać się zakupem pięknej bielizny. Ładny wygląd sprawia, że czujesz się radosna i pewna siebie. Masz ochotę robić nowe rzeczy, nie wahasz się przed podejmowaniem nowych wyzwań. Warto pokazać światu, że sama nie znaczy samotna, ani że sama nie znaczy zaniedbana. Jesteś solo i nikt nie komentuje twoich wydatków, czemu nie miałabyś robić sobie prezentów?