5 wskazkówek przy wyborze hotelu

0
1585

Kiedy wyjeżdżamy na urlop, musimy zawczasu zastanowić się nad terminem, środkiem transportu, przebiegiem trasy i miejscem noclegu. Nawet najlepiej zaplanowane wakacje mogą zostać zrujnowane przez nieodpowiedni hotel. Z drugiej strony, dobre lokum może skutecznie umilić nasz wyjazd – możemy w nim nie tylko spać, ale i spędzać nawet kilka godzin dziennie. Jak znaleźć idealny pokój? Czym kierować się przy wyborze hotelu? Poznaj 5 istotnych czynników, które powinnaś wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności!

Opinie gości

Bez uważnej lektury opinii gości upatrzonego hotelu ani rusz! Na szczęście internet jest prawdziwą skarbnicą przydatnych informacji na tego typu tematy. Różne portale turystyczne i hotelarskie oferują możliwość oceny usług oraz uargumentowania ilości przydzielonych gwiazdek. Turyści chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami także na forach internetowych, w serwisach rezerwacyjnych oraz w mediach społecznościowych.

Po lekturze kilkunastu postów zyskasz pełen przegląd wszystkich zalet i wad danego hotelu. Nie szukaj opinii na stronach internetowych obiektów, ale w jak najbardziej bezstronnych miejscach. Im więcej pozytywnych opinii, tym lepiej. Nigdy nie wybieraj miejsca, o którym nie możesz znaleźć wystarczająco dużo informacji. Brak opinii jest jeszcze bardziej niebezpieczny niż zła opinia!

Cena

Skrupulatne zarządzanie podróżnym budżetem to podstawa. Najpierw oblicz, ile możesz wydać pieniędzy, a później przystąp do realistycznej oceny poszczególnych ofert. Przy analizie cenników zwracaj uwagę na korzystne promocje oraz na tańsze zamienniki w podobnym standardzie i lokalizacji, a także porównuj koszty w różnych serwisach rezerwacyjnych i w biurach podróży. Jeśli nie ma takiej konieczności, to po co przepłacać?

Zachowaj wytężoną uwagę i nie daj się oszukać żadnym przypisom drobnym druczkiem. Sprawdź, czy w cenę wliczono śniadanie i opłatę za parking, czy dana wartość dotyczy osoby czy doby hotelowej oraz jak przedstawiają się koszty noclegu w przypadku dzieci oraz zwierząt. Niektóre obiekty nie przyjmują psów i kotów, inne gwarantują bezpłatny pobyt dla dzieci w wieku do lat czterech itd. Przypatrz się również przedziałom cenowym przypisanym poszczególnym sezonom.

Położenie

Do udanego urlopu konieczna jest także dogodna lokalizacja. Zawsze sprawdzaj dokładne położenie hotelu oraz jego odległość od kluczowych, strategicznych punktów, takich jak lotnisko, dworzec kolejowy czy centrum. W zależności od tego, co zamierzasz mieć pod ręką, wybierz najwygodniejszą lokalizację. Szybko przekonasz się, że ciut droższy nocleg, za to w lepszym położeniu, i tak okaże się oszczędniejszą opcją – wydasz wtedy mniej pieniędzy na taksówki i na komunikację miejską. Jeśli masz zamiar codziennie wylegiwać się na plaży, od razu poszukaj czegoś jak najbliżej morza. Kiedy jednak wolisz eksplorować nowe miejsca, lepiej zrobisz, gdy postawisz na hotel położony w ścisłym centrum.

Jedzenie

Fatalna kuchnia może zrujnować nawet najprzyjemniejszy urlop. Zamiast ryzykować niepokój swojego żołądka, od razu zapoznaj się z menu hotelowej restauracji i sprawdź, czy odpowiada ono twoim preferencjom. Jeśli jesteś wegetarianką, weganką albo masz alergię pokarmową, przygotuj się na duże problemy na tym etapie. W przypadku, gdy ceny posiłków w hotelu są wygórowane, zorientuj się, czy w pobliżu nie ma jakiejś ciekawej restauracji (to dobry pomysł zwłaszcza wtedy, kiedy wyjeżdżasz z wybrednymi dziećmi). Koniecznie zorientuj się, jak wygląda wliczone w cenę śniadanie. Najlepsza z możliwych opcji to szwedzki stół albo możliwość zamówienia konkretnego posiłku. Najgorsza – plastikowe sztućce i dżem z próżniowego opakowania. Takie szczegóły warto sprawdzać przed wyjazdem…

Doba hotelowa

Wybierając hotel, zwracaj szczególną uwagę na możliwe godziny zameldowania i odmeldowania. W przeciwnym razie będziesz musiała koczować pod drzwiami obładowana bagażem, dopóki ktoś nie wysprząta przeznaczonego dla ciebie pokoju. Bardzo dużym plusem jest recepcja czynna przez całą dobę. W hotelach bez takiej usługi znaczne spóźnienie może zaowocować tym, że nikt nie wpuści cię do budynku. Oprócz pięciu powyższych czynników, uwzględnij także własne preferencje oraz dostępność dodatkowych atrakcji, takich jak SPA, bar, siłownia, basen czy inne obiekty sportowe.