Wybierz swój najlepszy krem do opalania!

0
2330

Krem do opalania dla niemowląt

Z reguły bezpieczniej jest, aby dzieci w ogóle nie narażać na bezpośredni kontakt ze słońcem. Opalanie niemowląt i nieco starszych dzieci jest wyjątkowo niewskazane. Jeśli jednak chcemy dodatkowo chronić skórę naszego dziecka, to najlepiej wykorzystać w tym celu krem przeciwsłoneczny z jak największym filtrem. Skuteczny będzie krem do opalania Vichy z serii Idéal Soleil, który został wyposażony w wysoki filtr SPF 50. Wybierając odpowiedni kosmetyk dla dziecka, warto również sprawdzić, czy zapewni on ochronę nie tylko przed popularniejszym promieniowaniem UVA, ale również mniej znanym – a nie mniej szkodliwym – UVB. Oprócz zabezpieczenia skóry dziecka przy pomocy kremu należy również pamiętać, że jednorazowa aplikacja kosmetyku z pewnością nie wystarczy, aby ochronić skórę w odpowiednim stopniu. Po około trzech godzinach od nałożenia kosmetyk zwyczajnie wyparowuje z powierzchni skóry i należy wtedy ponowić jego aplikację. Ponadto latem dzieci często korzystają z wodnych kąpieli. I również w tym przypadku po każdorazowym wyjściu dziecka z wody należy nasmarować jego ciało kremem do opalania. Niezbędna jest również ochrona główki dziecka – można osłonić ją przy pomocy czapki lub umiejętnie przewiązanej chusteczki. Najlepiej również przypilnować, aby maluch jak najdłużej pozostawał w cieniu, a na słońcu przebywał jedynie kilka minut – szczególnie podczas bardzo słonecznych dni.

Krem do opalania twarzy

Twarz jak żadna inna część ciała wymaga specjalnej ochrony przed słońcem. I dotyczy to nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Powinien on mieć wysoki filtr, minimum SPF 30. Jeśli chcemy opalać resztę ciała, to możemy spokojnie zastosować kosmetyk chroniący przed słońcem w mniejszym stopniu, natomiast twarz bezwzględnie powinna być posmarowana. Wybór kremu w dużej mierze uzależniony jest od właściwości naszej cery. Oprócz kremów chroniących przed słońcem można również dobrać kosmetyk pod kątem potrzeb naszej skóry. Dlatego większość kremów przeznaczonych na dzień, w tym nawilżające, matujące czy odżywiające, wyposażone są przy okazji w filtr przeciwsłoneczny, a najmniejszy z nich powinien posiadać co najmniej filtr SPF 15. Przed planowanym opalaniem należy nasmarować twarz kremem przeciwsłonecznym – powinniśmy użyć go co najmniej 20 minut przed wyjściem na zewnątrz.

Preparat do opalania ciała

Wśród kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji ciała w trakcie opalania można znaleźć naprawdę wiele rodzajów preparatów – począwszy od balsamów i mleczek, przez mgiełki i spraye, a skończywszy na specjalnych chusteczkach wyposażonych w chroniący ciało filtr. Moc wybranego filtru zależy jedynie od nas, przy czym najniższy filtr – SPF 2 – pochłania jedynie 20-30% szkodliwego promieniowania słonecznego, zaś najwyższy z dostępnych – o wartości SPF 60 – naraża nas na kontakt z promieniowaniem na poziomie jedynie od 1,5% do 0,5%. Wybierając filtr, należy dostosować go do odcienia naszej karnacji, a także wziąć pod uwagę, czy już mieliśmy kontakt ze słońcem w trakcie jego najsilniejszego działania czy jeszcze nie poddawaliśmy się jego wpływowi, a także przeanalizować nasze wcześniejsze doświadczenia w zakresie opalania. Zawsze lepiej jest zastosować wyższy filtr, niż zmagać się później z uciążliwymi poparzeniami posłonecznymi.